לדף הבית אתר הכרם  

< 
 >
 
יקב קסטלו די ורדונו - Castello di Verduno   /   www.castellodiverduno.com
יקב קסטלו די ורדונו הנו יקב קטן, איכותי וייחודי בנוף יצרני העילית של הלנגה. היקב הנו בעליו של כרמים הן בברברסקו והן בורדונו, שהנו אחד מששת הכפרים המרכיבים את קומונת ברולו. ולא כרמים זניחים אלו, אלא מהמפורסמים והאיכותיים ביותר - ראבאיה ופאסט (ברברסקו) , מאסארה ומונויליירו (ברולו). "איחוד כוחות" זה, כדרכו של עולם, נולד בנישואים... נישואיהם של פראנקו ביאנקו, דור רביעי של ייננים מברברסקו, לגבריאלה ברלוטו, שמשפחתה הנה בעלי קסטלו די ורדונו.

שורשיו של יקב קסטלו די ורדונו נטועים עמוק בהיסטוריה של אזור הלנגה. בשנת 1838 קנה המלך קרלו אלברטו לבית סבויה את האחוזה ומינה את האנולוג הגנרל סטאליינו למנהלה. הגנרל סטאליינו הוא שהניח את היסודות לברולו כפי שמכירים אותו אנו כיום. בתחילת המאה ה-20 קנתה משפחת ברלוטו את האחוזה מבית סבויה, שכיום נמצאת עדיין בבעלותה ומנוהלת כעסק משפחתי לכל דבר.

יינות היקב, בייחוד יינות הברולו והברברסקו, מיוצרים ע"י פראנקו ביאנקו ובן טיפוחיו האנולוג מריו אנדריון, באופן מסורתי, תוך שמירה על ייחודיות הטרואר המעולה העומד לרשותם. התערבות מינימלית, מסורת, סבלנות ותשומת לב מרבית לכל פרט ופרט, הנם הקווים המנחים את הצוות המנוסה של יקב קסטלו די ורדונו.
Created by DesignFactory