לדף הבית אתר הכרם  

< 
 >
 
יקב טנוטה ראפיטלה - Tenuta Rapitala   /   www.rapitala.it

בשנת 1968 נשא הרוזן הצרפתי הוגו ברנרד דה לה גטנייה את ג'יג'י, בת למשפחת גוארסי, ממשפחות האצולה של פלרמו לאישה. חלק מהנדוניה של אותו איחוד הייתה אחוזת ראפיטלה אשר הייתה עזובה וחרבה באותה העת לאחר רעידת אדמה עזה אשר פקדה את האזור. בני הזוג הטריים הקדישו עצמם לשיקומה של האחוזה והפכו זאת למרכז עשייתם.


שמה של האחוזה "ראפיטלה" נובע משיבוש שמו הערבי של הנהר הזורם בתחומיה "רבידה-אללה" או נהר האלוהים. כרמי האחוזה משתרעים על הגבעות שבין העיירה קמפוריאלה לעיר אלקמו השכנה, בפרובינציית פלרמו בחלקה הצפון-מערבי של סיציליה. שטחה של האחוזה כ-2200 דונם, מרביתו כרמים, הנטועים בגבהים שבין 300 ל-600 מטר מעל פני הים.הוגו ברנרד, כזכור מרקע צרפתי, הביא עימו שתילי גפנים מארץ מוצאו, אותם נטע לצד כרמי הזנים המסורתיים של סיציליה. השילוב הצרפתי-סיציליאני יוצא הדופן הציב את היקב בראש החץ של תעשיית היין המקומית אשר באותו הזמן סבלה מדימוי ירוד ונודעה כספקית של יין זול וירוד בהיקפים גדולים (אז כמו היום, סיציליה הינה המחוז בעל התפוקה הגדולה ביותר של יין בליטרים מבין כל המחוזות של הרפובליקה האיטלקית)


מיד עם יציאתו לשוק של הבציר הראשון מתוצרתם בשנת 1976, התבסס שמו של היקב כמוביל של מהפכת האיכות ביין הסיציליאני ויינותיו המעולים נמכרים בכל רחבי העולם. היום מנוהלת האחוזה ע"י בנם של הזוג לורן, אשר ממשיך ומקים את חזונם עמוק לתוך האלף השלישי.
 

Created by DesignFactory