לדף הבית אתר הכרם  

< 
 >
 
יקב שאטו פייר-ביז - Chateau Pierre-Bise   /   www.chateaupierrebise.com


כרמי שאטו פייר-ביז (Chateau Pierre-Bise) משתרעים על-פני 600 דונם שמצו-אקלימיהם והרכבי אדמותיהם מגוונים מאוד, אך אין ספק מהו הזן הדומיננטי בהם: השנין בלאן. זה נטוע בכשני-שליש מהכרמים הממוקמים בארבעה אפלסיונים שונים: אנז'ו (Anjou), סאוונייר (Savennières), קוטו דו לאיון (Coteaux du Layon) וקאר דה שום (Quarts de Chaume).

מענבי השנין בלאן שלו, וכן מענבי גאמיי, קברנה סוביניון וקברנה פרנק, הגדלים בכ-200 דונם הנוספים של כרמי היקב, מפיק הבעלים, קלוד פאפאן (Claude Papin), שלצידו מסייע בנו רנה (René), מיגוון יינות עצום. כל יינותיו – לבנים ואדומים, יבשים ומתוקים – מרשימים ביותר, במורכבותם ובתוחלות ההשבחה שלהם. לא בכדי נחשב כיום פאפאן לאחד היצרנים החשובים והמשפיעים ביותר בעמק הלואר בכלל, ובמרכזו בפרט. יתר על כן, רבים מעלים על נס את יכולותיו ככורם, מחלוצי גישת "החקלאות המתחשבת" (כלומר חקלאות שאינה מחייבת עצמה לכללים ולתקנים האורגניים או הביולוגיים הנוקשים, אך מתמקדת בשימור בר-הקיימא ומקפידה להתערב בטבע באורח מידתי).

היינותיו האדומים של שאטו פייר-ביז (פירוש השם הינו: "טירת אבן-רוח"), הנמנים עם המיטב של אנז'ו ואינם נופלים כלל מטובי היינות של שינון ובורגיי, הם במובהק יינות טרואר. ברם, גולת הכותרת של הייצור ביקב היא היינות הלבנים, המביעים אומנם ביטויים טרואריים שונים לחלוטין (אך כולם מינרליים) של שנין בלאן, אך גם את השפעתו המכשפת של הריקבון האציל (בוטריטיס) על ענבי זן זה. כל יינות השנין בלאן ביקב, גם היבשים, מיוצרים מענבים שחלקם בורכו בבוטריטיס. רובד מורכבות נוסף, שמקורו בחימצון המבוקר – מעשה ידי היינן-האמן – עובר בהם כחוט השני.
Created by DesignFactory