לדף הבית אתר הכרם  

Tips טיפים   
הנעימו את הערבים החורפיים עם סנגריה חמה!

הנעימו את הערבים החורפיים עם סנגריה חמה! כל שנדרש הוא סיר, כירה, מעט מקלות וניל, פירות לבנים וציפורן, וכמובן - כמה בקבוקים של סנגריה די לואיג'י

בעמידה או בשכיבה?
מקובל להניח אוטומטית שכל בקבוק יין יש לשמור בשכיבה, אך יש לכלל זה יוצאים מהכלל. פרקטיקה זו, שמטרתה מניעת התייבשותו של פקק השעם על-ידי הרטבתו התדירה ביין (פקק שעם שיבש יאבד גמישותו ויהיה יעיל פחות במניעת התחמצנות היין), אינה נחוצה כלל ביינות הנתונים בבקבוקים עם פקקים סינתטיים ופקקי הברגה. יוצא מהכלל מעניין נוסף הם יינות מבעבעים. מחקר מפתיע שנערך בשמפניה הדגים, כעבור איחסון של 18 חודשים, השבחה טובה יותר של יינות חבל היין שאוחסנו בעמידה מאשר של אחרים, זהים, שאוחסנו בשכיבה!
איך לבחור נכון את גביעי היין?

גביע היין הינו כלי הקיבול הטוב ביותר ליין, והמחדרר (דיקנטר) המושלם, המאפשר לרכיבים ארומטיים שביין לחדור אל האף, ולחומרים אחרים בו (כהל עודף, גופרית דו-חמצנית) להתנדף במהירות. לפיכך, שלוש התכונות החשובות ביותר של גביע יין מקצועי יהיו:  היעדרם של כל עיטור או כתם מגביע היין, קיומה של רגל המאפשרת את אחיזת הגביע באורח שלא יכתים את גופו, המכיל את היין וחשוב מכל - נפח של לפחות 260 מ"ל, המאפשר לכ-40% מכמות זו (הכמות הנמזגת לצריכה) "לנשום" ו"להתעגל" בקצב הנדרש.

  

לא רק 750 מ"ל
כשהולכים למסעדה, כדאי לזכור שהיא עשוייה להציע גם מיגוון מסויים של בקבוקי יין בנפחים השונים מ-750 מ"ל. כאשר ארבעה סועדים אוכלים מנות שונות מאוד, לעתים מומל. להם להזמים שני בקבוקים שונים שנפחם 375 מ"ל. קבוצת סועדים גדולה עשוייה עם זאת ליהנות מבקבוק מאגנום. כוחן של המלצה אלו יפה גם בבית!
בחירת השילוב בין גבינה ליין
יש לבחור את הגבינות בקפידה כאשר משלבים אותם עם יין משום שגבינות מסוימות עלולות לקלקל את טעמו של היין. אם אינכם בטוחים בבחירתכם היצמדו לגבינות קשות, בעלות אפיוני טעם מאופקים יחסית. גבינות כאלה, גם אם לא ייצרו שידוכים מסעירים לפחות לא יזיקו לטעמו של היין.

   
Created by DesignFactory